torstaina, maaliskuuta 13, 2008

Jaana Leppäkorpi puoluekokousedustajaksi

Äänestän ensimmäistä kertaa puoluekokousehdokkaista. Espoo-Kauniainen alueelta valitaan seitsemän edustajaa. Ensimmäiselle sijalle laitoin Jaana Leppäkorven. Muille sijoille kirjoitin sellaisten ehdokkaiden numerot, jotka ovat alle 40 vuotiaita.

Vaaliyhtymä II, Espoo - Kauniainen listalla on 32 ehdokasta. Heistä 14 on yli 60-vuotiaita! Jos puolueeseen halutaan uutta linjaa, niin nuorennusleikkaus on tarpeen. Ei tässä sentään olla eläkeläisliiton hallitusta valitsemassa.

Mitähän Sunankaaren jatkeelle kuuluu?Tuomarila-seuran sivuilta huomasin, että lautakunnat olivat vierailleet maastossa Tuomarila-seuran kutsumana. Kävivätköhän lautakunnan jäsenet Sunan puolella katsomassa kuinka kaunis on 156- bussin päätepysäkin ympäristö. Se on ihan joutomaan näköinen.

Mutta huolet ja murheet ei kauaa paina, sillä huomenna alkaa odotettu hiihtoloma ja matka jatkuu kohti pohjoisen hankia. Toivottavasti olkapääni kestää hiihtelyn. Soronoo.

1 kommentti:

Jaana Leppäkorpi kirjoitti...

Kiitos luottamuksesta ja tuesta!

Tekninen lautakunta hyväksyi viikolla äänin 10 -2 Sunankaaren suunnitelmat tuon maastikäynnin jälkeen.

Hyvää lomaa ja matkaa!